Rzeszów 35-011 ul.  Księdza Józefa Sondeja 9Rzeszów 35-111 ul. Krakowska 117C  663 120 742+48 663 120 742 BLOG Kontakt

Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej

Kostka Granitowa - Kostka Brukowa - Sprzedaż

Układamy kostkę wszystkich rodzajów i rozmiarów oraz pod różnego rodzaju zastosowania:

- zabudowa studni, chodniki i ścieżki (ogrodowe)

tarasy, podjazdy pod samochody osobowe i ciężarowe.

Zapraszamy

Dlaczego kostka brukowa to idealne rozwiązanie na parking samochodowy?

Konserwacja Kostki Brukowej

Kostka brukowa cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest wyjątkowo praktycznym zastosowaniem. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, iż bardzo często wykorzystuje się ją przy budowie parkingu samochodowego. Dlaczego kostka brukowa jest idealnym wyborem w tym przypadku? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kostki lub jej koloru?


Rodzaj kostki brukowej do budowy parkingu


Kostkę brukową możemy spotkać w trzech grubościach:

  • 4 centymetry,
  • 6 centymetrów,
  • 8 centymetrów.

Grubość kostki brukowej jest niezwykle ważna, ponieważ odpowiada za jej trwałość i cenę końcową. Grubsza kostka brukowa poradzi sobie z większą ilością pojazdów. Im większa częstotliwość używania kostki (ruchliwy parking), tym powinna być grubsza. Zaleca się, aby na powierzchnię parkingu wybrać kostkę brukową o grubości od 6 centymetrów wzwyż. Cieńsze kostki zwykle nadają się jedynie do użytkowania przez ludzi, a nie pojazdy.

Kolor kostki parkingowej - dlaczego ma znaczenie?

Dla wielu osób kolor powierzchni parkingowej może wydawać się nieistotny. Jednak nic bardziej mylnego. Całość powinna być możliwie najbardziej estetyczna. Kolor parkingu powinien współgrać z kolorem budynku (jeśli taki się znajduje w pobliżu). Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest jeden kolor kostki podstawowy i drugi kolor wyszczególniający miejsca parkingowe. Oczywiście można pokusić się o nieco inne rozwiązania. Według fachowców najlepiej nie przekraczać 5 kolorów przy jednej powierzchni. Jednak wielu specjalistów twierdzi, że trzy kolory to już sporo. Oczywiście zawsze można posłużyć się kolorami bezpiecznymi np. szarym, który sprawdzi się w większości miejsc.

Budując parking, trzeba również pamiętać o szczegółach, takich jak krawężniki czy obrzeża. W zależności od ruchu panującego na danym parkingu można zastosować inne rodzaje obrzeży. Dla przykładu możemy zamienić tradycyjne krawężniki na trawniki. Obrzeża trawnikowe zawsze mają długość 100 cm.


Parkingi dla samochodów ciężarowych


W przypadku samochodów ciężarowych trzeba zastosować odpowiednio grubszy rodzaj kostki brukowej. Tutaj bardzo często poleca się wybór kostki o grubości 8 centymetrów. Dzięki temu parking będzie trwalszy.

Największe zalety kostki brukowej to bez wątpienia:

  • trwałość - jak już zostało wspomniane wcześniej, kostka brukowa to niezwykle trwały rodzaj nawierzchni, który nie musi być wymieniany co kilka miesięcy,

  • estetyka - wzór i kolor kostki zależą preferencji zleceniodawcy, dobrze położona kostka prezentuje się niezwykle elegancko,

  • utrzymanie porządku i czystości,

  • odporność na niskie temperatury.


Podsumowanie


Obecnie kostka brukowa jest najczęściej wybieraną parkingową powierzchnią. Jest trwała, dobrze wygląda pomimo częstego użytkowania, a możliwości kolorystyczne i wzorowe zależą tylko od indywidualnych preferencji zlecającego. Przed podjęciem decyzji o budowie parkingu przy użyciu bruku, warto skontaktować się z fachowcem w tej dziedzinie. Dzięki temu można dowiedzieć się o tym, jaki rodzaj kostki wybrać oraz jakie mogą być finalne koszta. Dodatkowo firma z doświadczeniem z pewnością udzieli porady w sprawie koloru i wzoru całego podłoża.

Dane kontaktowe

ul. Krakowska 117C, Rzeszów 35-111

tel. 663 120 742
e-mail: bik-bruk@o2.pl
NIP: 813 321 88 02


Bik-Bruk