Rzeszów 35-011 ul.  Księdza Józefa Sondeja 9Rzeszów 35-111 ul. Krakowska 117C  663 120 742+48 663 120 742 BLOG Kontakt

Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej

Kostka Granitowa - Kostka Brukowa - Sprzedaż

Układamy kostkę wszystkich rodzajów i rozmiarów oraz pod różnego rodzaju zastosowania:

- zabudowa studni, chodniki i ścieżki (ogrodowe)

tarasy, podjazdy pod samochody osobowe i ciężarowe.

Zapraszamy

Jak konserwować kostkę brukową?

Konserwacja Kostki Brukowej

Kostka brukowa pełni ważną rolę jeśli chodzi o wygląd oraz użyteczność naszego podwórka. Dlatego warto zawczasu zadbać o to, by jak najdłużej dobrze prezentowała i zachowała funkcjonalność. Konserwacja i czyszczenie kostki są dość proste o ile pamiętamy o kilku prostych zasadach. 


O czym pamiętać, aby właściwie zadbać o kostkę brukową?


Chociaż kostka brukowa jest zazwyczaj odporna na warunki atmosferyczne, to mroźna zima jest dla niej dużą próbą. W przypadku, kiedy nawierzchnia jest położona prawidłowo wraz z nadejściem wiosny nie powinny pojawić się żadne problemy. Konieczne będzie z pewnością dokładne zamiecenie kostki.

Jeśli chodzi o nawierzchnię z kostki brukowej powinniśmy zadbać o nią od samego początku. Jeśli kostka, którą wybraliśmy nie została wcześniej zaimpregnowana, to musimy zadbać o to zaraz po jej położeniu. Dzięki temu jest większa szansa na to, że wygląd nawierzchni po zimie nie ulegnie zmianie. 

Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, kiedy po ustąpieniu zimna oraz śniegu okazuje się, że na kostce widać nieestetyczne zabrudzenia. Wtedy samo zamiecenie nawierzchni nie wystarczy i konieczne będzie czyszczenie. Warto rozpocząć je od użycia myjki ciśnieniowej lub twardej szczotki. Dopiero jeśli ta metoda nie zadziała, można zastanowić się nad środkami chemicznymi. Na początek zalecamy sprawdzić roztwór wody z płynem do naczyń. Warto pozostawić go na conajmniej kilka godzin na nawierzchni, a potem przetrzeć i dokładnie spłukać wodą. Jeśli plamy pozostały, można spróbować wykonać operację jeszcze raz. Dopiero jeśli to nie zadziała, pora pomyśleć o bardziej agresywnej chemii. Tutaj jednak zalecane jest poradzenie się fachowca, tak aby nie zniszczyć kostki. Na początku warto wykonać próbę na niewidocznej części elementu. 

Kiedy zakończymy proces czyszczenia kostki możemy zauważyć ubytki w fugach. Jeśli wcześniej znajdował się w nich piasek warto nabyć materiał o podobnej granulacji i na nowo go uzupełnić. Do ubicia fugi możemy wykorzystać specjalny wibrator pyłowy. Zdarzają się przypadki, kiedy fugi uzupełniane są zaprawą służącą do sztywnego wypełniania spoin. Kupując nową zaprawę dokładnie sprawdźmy, czy nie spowodujemy odbarwień na nawierzchni. Najlepiej wcześniej zrobić małą próbę. Jeśli przebiegła pozytywnie można zacząć zabieg zgodnie z zaleceniami producenta. 


Jak usunąć białe wykwity na kostce brukowej?


Częstym problemem w przypadku posiadaczy kostki brukowej są białe wykwity na nawierzchni. Zdarza się to nawet na nowo ułożonej powierzchni. W rzeczywistości jest to naturalnie występujący wapienny osad, który nie zagraża trwałości materiału. Możemy mieć pewność, że takie wykwity znikną w okresie do 3 lat. Najszybciej odbędzie się to na powierzchniach niezadaszonych, ponieważ deszcz skutecznie wypłucze osad. Jeśli jednak zależy nam na szybkiej poprawie wyglądu nawierzchni możemy wykorzystać myjkę ciśnieniową. Ponieważ jest to dość pracochłonna metoda polecamy również specjalistyczne preparaty i proces ługowania. Po ostrożnym wykonaniu zabiegu najlepiej dokładnie umyć nawierzchnię wodą z detergentem.

 

Dane kontaktowe

ul. Krakowska 117C, Rzeszów 35-111

tel. 663 120 742
e-mail: bik-bruk@o2.pl
NIP: 813 321 88 02
Formularz kontaktowy


Bik-Bruk