Rzeszów 35-011 ul.  Księdza Józefa Sondeja 9Rzeszów 35-111 ul. Krakowska 117C  663 120 742+48 663 120 742 BLOG Kontakt

Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej

Kostka Granitowa - Kostka Brukowa - Sprzedaż

Układamy kostkę wszystkich rodzajów i rozmiarów oraz pod różnego rodzaju zastosowania:

- zabudowa studni, chodniki i ścieżki (ogrodowe)

tarasy, podjazdy pod samochody osobowe i ciężarowe.

Zapraszamy

Dlaczego kostka brukowa to idealne rozwiązanie na parking samochodowy?

Konserwacja Kostki Brukowej

Taras z kostki brukowej jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów tarasu przydomowego. Zanim jednak w tym artykule skupimy się na tym jak wykonać coś takiego pomówmy o jej zaletach. 

 

Zalety kostki brukowej:

  • trwałość
  • odporność na warunki atmosferyczne (np. deszcz, śnieg)
  • nie odbarwia się i nie zmienia swoich właściwości
  • jest gotowy do używania zaraz po ukończeniu
  • dostępny w najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach
  • stosunkowo tańszy od drewna
  • estetyczny
  • łatwość w utrzymaniu czystości
  • łatwy do wykonania.

 

Nawiązując do ostatniego podpunktu omówmy teraz w takim razie jak wykonać kostkę brukową?

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest narysowanie szkicu tarasu. Powinno się również uwzględnić odpowiedni naddatek aby w końcowym stadium pracy nie czekała nas niemiła niespodzianka. Należy obliczyć głębokość warstw dzięki czemu taras i drzwi tarasowe będą znajdowały się na jednakowym poziomie.

Kiedy te kwestie mamy załatwione pora na kolejny etap naszej pracy, a mianowicie sprawdzenie czy posiadamy przy sobie wszystkie odpowiednie narzędzia. Są to między innymi: łopata, poziomica, młotek do ubijania kostki, gilotyna, paliki i sznurek.

Teraz wyznaczamy wymiary tarasu wbijając paliki w ziemię łącząc je sznurkiem. 

Następnym krokiem jest usunięcie terenu. Ten krok okaże się bardzo istotny przy etapie końcowym. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie jak ma spływać woda deszczowa wykonując odpowiednie odprowadzenie. 

Grunt powinno się odpowiednio utwardzić. W tym celu wysypujemy warstwę piasku na mniej więcej 10 cm. Następnie ubijamy zagęszczarką. 

Kolejną warstwę wykonujemy od wysypania kruszywa. Materiał na podbudowę wybieramy mając na względzie: rodzaj gruntu i stopień obciążenia tarasu. Podbudowę ubijamy zagęszczarką. 

Układanie tarasu rozpoczynamy od ułożenia obrzeży. Krawężnik należy umieścić tak aby zsynchronizowało się z warstwą wykończeniową. Budując nabrzeże należy mieć na względzie wysokość całej nawierzchni

Następnie przechodzimy do kulminacyjnego momentu jakim jest układanie kostki brukowej. Pojedyncze kostki kolejno wbijamy do podłoża rozpoczynając od brzegów. Bogata paleta kolorów kostki pozwala na tworzenie ciekawych wzorów według gusstu i upodobań.

Po ułożeniu całości taras posypuje się piaskiem wmiatając go w szczeliny. Układając kostkę należy zachować jednakowe szczeliny aby później wypełnić je fugami. Następnie wszystko ubijamy aby powierzchnia była równa i stabilna oraz jak najlepsza do użytkowania. 

Ostatnią rzeczą o jakiej należy wspomnieć jest odpowiednia pielęgnacja tarasu. Dobrym pomysłem jest zaimpregować kostkę odpowiednimi preparatami do betonu. Dzięki temu zredukujemy do minimum wnikanie wody, a co za tym idzie również nieeleganckich wykwitów. Warto też zakupić środki czyszczące, które mogą zapewnić nienaganny wygląd nawet przez kilka lat. Pewną rzeczą, o której mało kto wie jest jest to, że nie należy posypywać solą kostki brukowej gdyż może się bardzo łatwo zniszczyć. 

 

Mam nadzieję, że dzięki tym poradom z łatwością poradzicie sobie przy kładzeniu kostki brukowej mając również na względzie liczne zalety takiego rozwiązania. 

Dane kontaktowe

ul. Krakowska 117C, Rzeszów 35-111

tel. 663 120 742
e-mail: bik-bruk@o2.pl
NIP: 813 321 88 02
Formularz kontaktowy


Bik-Bruk